جمعه, 02 فروردین 1398

یا مقلّب القلوب و الابصار    یا مدبّر اللّیل و النّهار

یا محوّل الحول و الاحوال    حوّل حالنا الی احسن الحال

سال «رونق تولید»

مبارک باد


 اخبار تصویری_new

دیدار رییس هیات فوتبال با نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 15 خرداد 1397 ساعت 19:38

رییس و شماری از اعضای هیات فوتبال استان کرمان با دکتر زاهدی و دکتر پورابراهیمی نمایندگان محترم مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان کرمان ، دکتر علی قرایی رییس این هیات ،  از تعطیلات نمایندگان نهایت استفاده را برد و طی دیدارهایی با دو نماینده کرمان به بیان مشکلات ورزش فوتبال پرداخت.

 


 

 

دکتر علی قرایی، رئیس هیئت فوتبال استان کرمان:

برقراری عدالت در فوتبال استان خصوصا در شهرستان‌های محروم و کم برخوردار را با جدیت پگیری می‌کنم

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان گفت: برقراری عدالت در فوتبال استان خصوصا در شهرستان‌های محروم و کم برخوردار را با جدیت پگیری می‌کنم چرا که در مناطق محروم استعدادهای نابی در عرصه فوتبال وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ دکتر علی قرایی در دیدار با دکتر محمدمهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان و راور اظهار داشت: از روز اولی که آمده‌ام روزی 14 یا 15 ساعت کار می کنم چون عقب ماندگی در فوتبال استان زیاد است ولی با توجه به برنامه‌ای که داریم توانی که گذاشته‌ایم، این عقب‌ماندگی‌ها را پس خواهیم زد.

دکتر قرایی افزود: روز اولی که می‌خواستم ثبت نام کنم، به گلزار شهدا رفتم و عهد بستم که فقط خدمت کنم و زمانی هم که رای آوردم برای پافشاری برعهد خود، مجددا گلزار شهدا رفتم. بنده با شهدا عهد بستم که تا جان داشته باشم خودم را وقف فوتبال استان کنم و در این راه، نه با کسی عهد اخوت بستم و نه کاری به سیاست‌بازی و سیاست‌کاری دارم، نه به چپ می‌روم و نه به راست و فقط فکر و ذهنم کمک به توسعه فوتبال و برقراری عدالت در فوتبال استان خصوصا شهرستان‌های محروم و کم برخوردار است.

رئیس فوتبال استان کرمان تصریح کرد: .در این راه شایسته سالاری را سرلوحه کار خود قرار دادم و نه باندی دارم نه اهل باند و باندبازی هستم، فقط از افراد سالم و پاکدست که بین اهالی فوتبال استان مقبولیت دارند در کنار خودم استفاده می‌کنم حتی اگر در بعضی موارد اختلاف سلیقه هم با این دوستان داشته باشیم.

دکتر قرایی با بیان اینکه هدف فقط و فقط توسعه فوتبال است، گفت: بنا را گذاشتم بر رسیدگی به فوتبال شهرستان‌های محروم و در این راه به کمک شما و سایر نمایندگان نیازمندم و خواهش می‌کنم بنده را به عنوان فرزند کوچک‌تان در این راه یاری رسانید و دستم را بگیرید و حامی این ورزش پرطرفدار در استان باشید.

رئیس هیئت فوتبال استان بیان کرد: آقای میرزاحسینی، معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش را به عنوان رئیس کمیته جوانان منصوب کردم و آقای دکتر عباسپور هم که از اساتید دانشگاه است، را برای برنامه‌ریزی علمی جهت استعدادیابی به ما کمک می‌دهند که با این اقدامات خواستم از پتاتسیل آموزش وپرورش و دانشگاه در راستای توسعه فوتبال استفاده کنم و بین هیئت فوتبال ، دانشگاه و آموزش‌وپرورش پیوند زده باشم.

وی عنوان کرد: فوتبال، در استان کرمان فقط مس و گل‌گهر نیست و در شهرهای دیگر، استعدادهای خوبی در این ورزش است که می‌توانند تا سطح اول فوتبال کشور مطرح شوند و دوست داریم از مناطق محروم با استعدادهای ناب‌شان تیم بیاید و در لیگ‌های کشوری حضور یابند.

دکتر قرایی ادامه داد: از مدیران باشگاه‌های مس کرمان، مس رفسنجان و گل‌گهر در نشست هم‌اندیشی که به میزبانی هیئت فوتبال برگزار شده بود، تقاضا کردم که بیایید در شهرستان‌های محروم آکادمی راه بیندازید که ثواب هم دارد و سودش را هم خود این باشگاه‌ها می‌برند، چون استعدادهای خوبی در این مناطق محروم است که اگر مورد توجه قرار گیرند تبدیل به بازیکنان بزرگی خواهندشد و این منبع درآمدی برای این باشگاه‌ها خواهد شد.

وی اضافه کرد: خواهشمندم این موضوع را با آقایان تقی‌زاده و بنی‌اسدی مدیران عامل شرکت‌های گل‌گهر و مس در میان بگذارید که برای رشد فوتبال در مناطق محروم کمک دهند و یاری کنند که این آکادمی‌‌ها را‌ه‌اندازی شود.

سکان‌دار فوتبال استان تصریح کرد: ما در حوزه بانوان با کمترین امکانات حرف برای گفتن داریم و به راحتی قهرمان لیگ برتر کشور می‌شویم و باید بگویم برای ما بانوان و آقایان ندارد.

وی اضافه کرد: موقعی هم صحبت توسعه فوتبال می‌شود برای من هیچ تفاوتی فوتبال با فوتسال یا حوزه آقایان با حوزه بانوان ندارد، اتفاقا در بحث بانوان استان ما الحمدالله از ظرفیت و پتانسیل بالاتری برخوردار است و نیاز امروز ما هست که بنگاه‌های اقتصادی به امر ورزش بانوان بیشتر ورود کنند تا ما سربلندتر از امروز در بحث فوتبال بانوان باشیم.

دکتر قرایی در پایان گفت: مجموعه سلیمی‌کیا که درحال حاضرهیئت فوتبال هم در آن جا مستقر است، زیرنظر شرکت توسعه و تجهیز است و چمن این مجموعه پس از 14 الی 15 سال خراب شده است و آن کارایی اولیه را ندارد و از شما می‌خواهم که در این زمینه کمک کنید تا این مجموعه سروسامان یابد.

 

دکتر زاهدی ، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی:

آینده و افق روشنی را برای فوتبال استان با حضور دکتر قرایی پیش‌بینی می‌کنم

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: آینده و افق روشنی را برای فوتبال استان با حضور دکتر قرایی پیش‌بینی می‌کنم، انگیزه‌های خوبی در کار است. این انگیزه‌ها انشاالله با حمایت برخی از اسپانسرها می‌تواند عملیاتی شود.

دکتر محمدمهدی زاهدی در دیدار با رئیس و اعضا هیئت فوتبال استان اظهار داشت: در صورت عملیاتی شدن، استان کرمان یک استان بازیکن ساز در فوتبال خواهد شد و ما باید با هماهنگی با مجموعه اقتصادی و اجرایی استان، دامنه آکادمی‌های فوتبال را به در خصوص جنوب استان گسترش دهیم.

وی ادامه داد: من از آقای دکتر قرایی و از تیمی که برای مدیریت فوتبال استان جمع کرده‌اند، به دلیل تلاشی که به کار گرفته‌اند، تشکر می‌کنم.

در پایان مقرر گردید نامه ای از طرف هیئت فوتبال استان خطاب به آقای دکتر زاهدی زده شود تا با پیگیری‌های وی از مدیران ارشد مس و گل گهر خواسته شود بودجه‌ای برای توسعه فوتبال در شهرستان‌های محروم و کم برخوردار اختصاص یابد.

همچنین مقرر شد طی جلسه ای با حضور دکتر زاهدی و آقای تاج و دکتر جوانمرد مقدمات گرفتن سهمیه فوتسال در لیگ انجام پذیرد.

 

***

 

دکتر علی قرایی، رئیس هیئت فوتبال استان کرمان:

استعدادهای فوتبالی مناطق محروم استان کرمان را رها نخواهیم کرد

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان گفت: استعدادهای فوتبالی مناطق محروم استان کرمان را رها نخواهیم کرد و از مدیران باشگاه‌های مس رفسنجان، مس کرمان و گل‌گهر سیرجان خواسته‌ایم که در مناطق محروم استان که مملو از جوانان مستعد در رشته فوتبال است، آکادمی راه اندازی کنند.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ دکتر علی قرایی در دیدار با دکتر محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور اظهار داشت: علاقه‌مندم یک نشست آسیب‌شناسی فوتبال با حوضر شما و سایر نمایندگان استان داشته باشیم.

وی ادامه داد: از روز اولی که آمده‌ام روزی 14 یا 15 ساعت کار می کنم چون عقب ماندگی در فوتبال استان زیاد است ولی با توجه به برنامه‌ای که داریم توانی که گذاشته‌ایم، این عقب‌ماندگی‌ها را پس خواهیم زد.

دکتر قرایی افزود: اولین قدمی هم که برداشتم، میثاق با شهدا بود. چون معتقدم این جا هم به نوعی یک میدان جهاد بود، آن زمان پدران ما رفتند و در میدان نبرد حاصر شدند و حالا وظیفه ماست که تمام تلاش‌مان را برای آرامش و آسایش مردم به کار بندیم.

وی اضافه کرد: دوستانی که مورد بی مهری قرار گرفته بودند و ناجوانمردانه حذف شده بودند را مجددا بازگرداندیم و بدنه هیئت را جوان کرده‌ایم

دکتر قرایی عنوان کرد: بنا داریم توجه ویژه‌ای به شهرستان‌ها داشته باشیم و فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی را در شهرستان‌ها جدی پیگری خواهیم کرد.

وی افزود: از شما می‌خواهم که به فوتبال استان کمک کنید و حامی این ورزش پرطرفدار در استان باشید.

دکتر قرایی ادامه داد: از مدیران باشگاه‌های مس کرمان، مس رفسنجان و گل‌گهر در نشست هم‌اندیشی که به میزبانی هیئت فوتبال برگزار شده بود، تقاضا کردم که بیایید در شهرستان‌های محروم آکادمی راه بیندازید که ثواب هم دارد و سودش را هم خود این باشگاه‌ها می‌برند، چون استعدادهای خوبی در این مناطق محروم است که اگر مورد توجه قرار گیرند تبدیل به بازیکنان بزرگی خواهندشد.

وی اضافه کرد: از حضرتعالی به عنوان یک چهره و نخبه اقتصادی در کشور تقاضا دارم جلسه ای با آقای تقی زاده، مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر و آقای بنی اسد، مدیرعامل صنایع مس ایران در تهران برگزار نماید تا ما بتوانیم از ظرفیت این سه باشگاه لیگ یکی برای توسعه فوتبال استان خصوصا جنوب و شرق نهایت بهره را ببریم.

دکتر قرایی اظهار داشت: این مهم مستلزم این است که حضرتعالی بزرگواری بفرمایید و از مدیران این دو صنعت مهم استان این خواسته را به جد داشته باشید.در نهایت با این بازی برد برد،هم فوتبال در مناطق محروم جان میگیرد و استعدادها و پتانسیل های خوبی که در جنوب و شرق استان داریم شکوفا شده در اختیار این سه تیم قرار می‌گیرد که این موضوع سبب می‌شود بازیکنان بی‌کیفیت غیر بومی از سایر استان‌ها با چند برابر قیمت به خدمت نگیرند.

وی گفت: خواهشمندم این موضوع را با مدیران عامل شرکت‌های گل‌گهر و مس در میان بگذارید که برای رشد فوتبال در مناطق محروم کمک دهند.

دکتر قرایی عنوان یادآورد شد: اگر مس و گل گهر طبق برنامه و هدفی که ما در حال تعریف و نوشتن هستیم پای کار بیایند، بنده همین‌جا به شما قول می‌دهم در یک بازه زمانی ۳ ساله از همین بچه های جنوب و شرق استان چنان بازیکنانی را تحویل باشگاه‌های آنها بدهیم که دیگر نیاز نباشد بازیکن درجه چندم از سایر استان‌ها با مبالغ بالاتری به خدمت بگیریم.

دکتر قرایی اضافه کرد: در راه برقراری عدالت و توسعه فوتبال در شهرستان‌ها نیازمند کمک نمایندگان هستم و سعی کردم با تعامل با همه نمایندگان از تمامی ظرفیت‌های ممکن برای توسعه فوتبال استان بهره ببرم.

سکان‌دار فوتبال استان تصریح کرد: ما در حوزه بانوان با کمترین امکانات حرف برای گفتن داریم و به راحتی قهرمان لیگ برتر کشور می‌شویم و باید بگویم برای ما بانوان و آقایان ندارد.

وی خاطرنشان ساخت: درحال حاضر فوتبال کرمان در کشور خانمی می‌کند و فوتبال بانوان ما قهرمان کشور است.

دکتر قرایی با اشاره به راه‌اندازی کمیته مارکتینگ یا همان بازاریابی در هیئت فوتبال استان گفت: بنا داریم از کنار صنعت فوتبال درآمدی کسب کنیم تا آن را در اختیار مناطق محروم و هیئت‌های شهرستان‌ها قرار دهیم که به احیای لیگ‌های درون شهرستانی کمکی شود.

 

دکتر پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی:

مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال در سلامت کامل برگزار شد و از ریاست جدید هیئت فوتبال استان حمایت کامل خواهم کرد

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال در سلامت کامل برگزار شد و ریاست جدید هیئت فوتبال استان مورد تایید ماست و از دکتر علی قرایی، مدیریت جدید این هیئت حمایت کامل خود را اعلام می‌کنم.

دکتر محمدرضا پورابراهیمی در دیدار با رئیس و اعضا هیئت فوتبال استان کرمان اظهار داشت: ظرفیت‌های خوبی در فوتبال استان برای رشد و پیشرفت این رشته ورزشی وجود دارد که باید استفاده شود.

وی افزود: ورزش فوتبال با سایر ورزش‌ها خیلی متفاوت است و هیئت فوتبال هم، هیئت متفاوتی است و باید با تعامل با همدیگر جلو رویم.

پورابراهیمی ادامه داد: فوتبال تنها رشته‌ای است که صنعت است و در ایران هم به صورت صنعت در آمده به این ترتیب که یک مربی مثل غلام پیروانی می‌آمد و سامره یا علیزاده را پیدا می‌کرد و به فوتبال معرفی می‌کرد و با فروش این بازیکنان به تیم‌های بزرگ برای باشگاهی که در آن مشغول به فعالیت بود، کسب درامد می‌کرد. می‌آورد و استعدادیابی می‌کرد.

وی تصریح کرد: یعنی این روش درآمدزایی باشد، صنعت است و باید در کرمان هم با همین روش پیش رویم.

پورابراهیمی با اشاره به موفقیت اخیر بانوان فوتسالیست در آسیا گفت: کاری که بانوان کردند خیلی ارزشمند بود و باید این افتخارآفرینی‌ها بیشتر شود. در بخش آقایان هم فوتبال کشورمان پیشرفت خوبی داشته و اول آسیا هستیم.

وی افزود: حضور مجموعه‌های صنعتی در مناطق محروم را پیگیری می‌کنیم و نشست با مدیران شرکت‌های مس و گل‌گهر در خصوص کمک به فوتبال مناطق محروم در دستور کار قرار می‌دهم

 

 


 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است